Problem z ojcem pijącym w tajemnicy

Problem z ojcem pijącym w tajemnicy.Mam 22 lata, mój ojciec miał problem z alkoholem kiedy byłam mała. Potem problem "minął" bo od wielu wielu lat nie upija się tylko w tajemnicy przed rodziną pije piwa. Robi to pod sklepem, na spacerach z psem, kiedy ma na drugą zmianę do pracy a nikogo nei ma w domu. Kilkanaście razy go przyłapałam. Brał przez pewien czas tabletki antyalkoholowe,które miały go powstrzymać, ale i tak nie może sobie odmówić piwa. Co robić? Jak zmuśić go do zaprzestania tego?

Witam,

Nie zmusi Pani ojca do leczenia, to co może Pani zrobić do jedynie zadbać o siebie.
Proszę iść na konsultację do psychoterapeuty, bądź poszukać terapii grupowej DDA ( dorosłych dzieci alkoholików).

Witam,

To, co może Pani w tej sytuacji zrobić, to po pierwsze szczerze porozmawiać z ojcem, na spokojnie i w sposób wcześniej przemyślany, o tym, co Pani zauważa, o tym co Pani w związku z tym czuje, czego się obawia, jak to na Panią wpływa i wtedy razem poszukać rozwiązania sytuacji, zaproponować terapię. Nie da się tu wymusić w niej udziału, jednak warto zawsze próbować, przedstawiać możliwości.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek