Problem z opanowaniem emocji i nerwów przez 23-latkę

Witam. Mam 23 lata i kompletnie nie radze sobie ze swoimi emocjami i nerwami. Mam wrazenie ze ciagle tkwie w dolku i depresji. Nie mam ochoty na nic kompletnie na nic opuszczam dni w pracy bo denerwuja mnie ludzie w domu tez caly czas chodze zdenerwowana i krzycze na meza nie mM ochoty nawet oddychac ... problem mam juz od roku. Ostatnio bylo bardzo dobrze obiecalam sobie ze nie dam sie temu i polonam to a tu jednak... jak przychodza jakies problemy , sytuacje ktore mi sie nie podobaja chce ucieciec i odbijam to nerwami na sobie i bliskich .. Za duzo chcialabym miec na raz za bardzo daze do swojej idealnosci a i tak caly czas wmawiam sobie ze jestem beznadziejna , ze glupia i sie denerwuje opini innych i za bardzo sie daje.... co ja mam zrobic wykancza mnie to

Dzień dobry. Z pani opisu wnioskuję, że od dłuższego czasu męczy panią obniżenie nastroju, anhedonia- niemożność cieszenia się z czegokolwiek. Ten stan zapewne jest frustrujący, uciążliwy. Podobne objawy (zmęczenie, rozdrażnienie, brak energii i chęci do działania) może też dawać tarczyca źle funkcjonująca- warto skonsultować się z endokrynologiem. Jeśli endokrynolog stwierdzi że wszystko w porządku warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą i poszukać przyczyny pani stanów emocjonalnych, także z lekarzem psychiatrą- leki w tak długo utrzymującym się stanie mogą na prawdę podziałać. Życzę szybkiego powrotu do równowagi emocjonalnej, ale proszę też dać sobie czas, uzbroić się w cierpliwość przy szukaniu źródeł nastroju.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Fiszer- psycholog, terapeuta TSR
Prowadzę konsultacje psychologiczne w gabinecie w Katowicach, Bytomiu oraz sesje przez Skype
www.agnieszkafiszer.pl