Problem z osiąganiem orgazmu a masturbacja

Witam. Mam 18 lat i od około 4 lat masturbuje się przysznicem. Czasami robię to często czasami mogę 2 tygodnie nic nie robić. Słyszałam że jest to niebezpieczne ponieważ można stracić czucie oraz mieć duże problemy z osiągnięciem orgazmu z partnerem.

Dzień dobry.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, rozpowszechnionemu również w mediach i "współczesnej" edukacji, masturbacja zasadniczo nie jest szkodliwa. Może się taka stać, jeżeli zastępuje "zwykłe" współżycie (gdy się posiada partnera), bądź, gdy służy rozładowaniu napięcia nerwowego, a nie seksualnego, albo, gdy stosuje się ją zbyt często (np. kilka razy dziennie).
Sądząc z Pani opisu, nie spełnia Pani żadnego z ww. kryteriów "nieprawidłowości", wobec czego wydaje się, że nie ma Pani powodu, by się czymkolwiek martwić.
Wspomniana przez Panią "utrata czucia" może wynikać z przyzwyczajenia do określonego sposobu stymulacji (w Pani przypadku, jak rozumiem, jest to strumień wody), a w związku z tym z niespecjalnym akceptowaniem innych sposobów.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Utrata czucia nie jest możliwa, choć rzeczywiście wrażeń związanych ze strumieniem wody nie sposób powtórzyć podczas zbliżenia we dwoje, stąd mogą pojawić się trudności z osiągnięciem orgazmu z partnerem. Nie jest to jednak ani pewne ani nieodwracalne. Większość kobiet nie osiąga orgazmów pochwowych tylko łechtaczkowe, często nie u samego początku współżycia, ale dopiero z mijającym czasem i rosnącym doświadczeniem. Warto próbować różnorodnych form masturbacji, okolic pochwy, sromu, łechtaczki, piersi itp. w różnym tempie, różnych konfiguracjach, otwierając się na inne doznania.

Pozdrawiam!