Problem z wypróżnianiem się w obcym miejscu

Może to dziwne, ale mam problem z wypróżnianiem się w miejscach obcych lub gdy ktoś jest blisko łazienki. Jak mogę sobie z tym poradzić, bo wbrew pozorom jest to bardzo uciążliwe :(

Podobne objawy zazwyczaj mają podłoże emocjonalne (lęk przed oceną, ośmieszeniem itp), czasem tez łącza się z innymi osobowościowymi trudnościami (zaniżona samoocena i poczucie wartości, trudności relacyjne, nieśmiałość itp). Dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem, przyjrzenia się przyczynom trudności i przepracowania ich. Pomoże to się od nich uwolnić i zapobiegnie nawrotom.

Dzień dobry!

Jest to objaw charakterystyczny dla zaburzeń lękowych. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, skonsultować się z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą, aby ocenić, czy doświadcza Pani także innych objawów lęku, niepewności, obniżonej samooceny, napięcia psychicznego itp.

Pozdrawiam!