Problem z wysypianiem się u 18-latki

Witam Mam 18 lat i od kilku miesięcy nie mogę się wyspać. Nie zdałam do następnej klasy i wszyscy mnie męczą i mówią, że mam zdać. Próbuje ale to nie wychodzi. Stres jaki na mnie zwalają jest za duży. Nie ważne o której się położę i czy śpię 10, 8 czy 5 nie wystarcza. Chodzę zmęczona, obolała a nic nie działa. Żeby mieć silę muszę ratować się kawą, energetykami a nie jest to dla mnie najlepsze wyjście, ponieważ muszę skonsultować się z kardiologiem gdyż mogę mieć wadę serca. Proszę o pomoc

Sądzę, że warto, żeby skonsultowała się Pani zarówno z lekarzem jak i psychologiem. Lekarz może Pani zlecić badania, by wyjaśnić, czy istnieją somatyczne powody Pani zmęczenia. Z kolei psycholog może być pomocny w radzeniu sobie ze stresem i obciążeniem, które niewątpliwie Pani przeżywa w związku z oczekiwaniami otoczenia.