Problem ze wstawaniem po siedmiu godzinach snu

mam duzy problem ze wstawaniem rano jezeli spie mniej niz 9-10 godzin. jezeli raz wstane po np 7 godzinach snu to nastepnego dnia musze odespac i spie nawet 12 godzin i i tak jestem bardzo zmeczona. jakbym mogla to spalabym dziennie po 11 godzin i moze wtedy dopiero bylabym w stanie normalnie funkcjonowac.. prosze o porade! pozdrawiam

Witam,
Aby odpowiedzieć na Pani pytanie potrzebowałabym więcej informacji, m.in od od jakiego czasu stan nadmiernej senności się utrzymuje, czy choruje Pani na jakieś choroby somatyczne, czy przyjmuje leki, co ostatnio działo się w Pani życiu. Przyczyn nadmiernej senności może być wiele, np. jest to jeden z objawów depresji lub może to być objaw hipersomnii - czyli nadmiernej senności, ciąży, chorób endokrynologicznych lub innych, a może po prostu jest Pani przemęczona. Jeśli objawy bezsenności utrzymują się dłużej niż miesiąc i nie wynikają z przemęczenia czy nadmiaru obowiązków warto udać się na konsultację do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam serdecznie,
A.C

Witam,

przede wszystkim warto zrobić sobie badania podstawowe, tzn. morfologię, OB, mocz i badania ogólne, a z nimi udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Panią na dalsze badania. Jeśli badania nic nie wykażą, to nadmierna senność może mieć podłoże psychosomatyczne, wtedy dobrze byłoby się pójść do lekarza psychiatry lub psychologa. Przyczyn może być wiele, ale tak jak powyżej bez wizyty u lekarza i badań nie da się postawić trafnej diagnozy.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl