Problemy z odchudzaniem po zastosowaniu diety proteinowej

Witam serdecznie! Proszę o pomoc. Mam 52 lata i przy wzroście 164 cm 72kg wagi. W X/2010 podjęłam decyzję o odchudzaniu (miałam 76 kg), do lata schudłam do 67 kg na diecie proteinowej. W jej trakcie od czasu do czasu robiłam sobie nagrody, np. mały kawałeczek pizzy czy lody. Byłam super dumna z siebie. Niestety po urlopie, letnich grillach i coraz większej pewności siebie przytyłam, nawet nie wiem, kiedy do obecnej wagi. Od 4 tygodni zaczęłam znów chodzić 2 x w tygodniu na ćwiczenia (bieżnia 30 min z lampami na podczerwień i bieżnię z podciśnieniem przemiennie) ograniczyłam tłuszcze, zero masła, tłustych smażonych mięs, kiełbas. Filet z kurczaka duszony z papryką, cebulą, pomidorami czy pieczarkami - bez tłuszczu, mięso wołowe gotowane to moje jedzenie. Pierwsze śniadanie (ok. 5,20 rano) biała kawa ze słodzikiem i miseczka otrąb owsianych z mlekiem (codziennie). Drugie biały odtłuszczony serek, warzywa, owoce lub placki z otrąb owsianych z chudą wędliną. Obiad jak wcześniej wspomniałam kurczak, ryba lub mięso gotowane. Nie jem ziemniaków, chleba. Niestety waga od miesiąca ani nie drgnęła, wręcz mam kilo do przodu. Jestem zawiedziona, co robić? Proszę o fachową poradę.

Witam!

Pani organizm po diecie proteinowej jest rozregulowany, przemiana materii spowolniona, a tym samym utrata masy ciała będzie trudniejsza. Niestety po stosowaniu diety nisko-energetycznej, która dodatkowo nie jest dietą zbilansowaną pod względem zawartości składników odżywczych (jaką jest dieta proteinowa) tempo metabolizmu już po tygodniu zostaje znacznie zmniejszone. W tym momencie warto jest udać się do poradni dietetycznej, dokładnie przeanalizować Pani sposób żywienia i styl życia i dobrać odpowiednią kaloryczność jadłospisu. Dietetyk powinien również nauczyć Panią zdrowych nawyków żywieniowych, w jaki sposób wybierać odpowiednie produkty i w jaki sposób je przyrządzać.
Dodatkowo powinna Pani wiedzieć, że unikanie pieczywa oraz ziemniaków, a także innych produktów węglowodanowych skutkuje złym funkcjonowaniem organizmu. Tłuszcz nie może ulec redukcji, ponieważ spala się w ogniu węglowodanów. Nie napisała Pani również nic na temat kolacji i podwieczorków. Codziennie powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Dzięki temu metabolizm będzie przyspieszony, a masa ciała będzie się obniżała. Warto zajrzeć do artykułu z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
Może Pani popełniać wiele innych błędów, których niestety nie jestem w stanie odgadnąć bez większej ilości informacji.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna