Problemy z rówieśnikami i ojcem

Kolega wyklina syna15lat bo "pyskuje"ale do niego.teraz na każde pyt ojca reaguje złością,krzykiem,buntem,nie może patrzeć.rodzic mówi że mu wpie..by nauczyć szacunku i "zrobi porządek".niemal dochodzi do rekoczynow że str ojca.syn ma problemy z rówieśnikami,stal się nerwowy,a kto interweniuje to obrywa.syn mowi że zadzwoni na policję,słyszy"spróbuj,wysmieja cie i mandat za bezpodstawne wezwanie".żaden psych szk.itp nie widzą problemu,to mała miejscowość,jak naprawić od zawsze agresywnego ojca?

Jeśli syn rzeczywiście czuje się zagrożony i potrzebuje wsparcia- może także skorzystać z pomocy psychologa w telefonie zaufania lub w ośrodku interwencji kryzysowej.

Witam Panią. Obawiam się, że Pani opis wskazuje na to, że opisywany przez Panią ojciec stosuje przemoc wobec swojego syna. W takiej sytuacji należy wykonywać kroki w odpowiedniej kolejności. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest przywrócenie temu chłopcu poczucia bezpieczeństwa. Ojciec, który powinien dawać mu oparcie i stabilizację zachowuje się przeciwnie -pozbawia swojego syna poczucia bezpieczeństwa. W związku z tym krokiem trzeba oddać sprawę w ręce profesjonalistów. Do dyspozycji jest Fundacja "Dzieci Niczyje" i jej telefon interwencyjny 116 111 lub Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" telefon 22 668 70 00. Pozdrawiam Panią.