Problemy z wypróżnieniem u półrocznego dziecka

Witam, Moja córka ma pół roku. Od paru dni ma problemy z robieniem kupki. A jak już zrobi to kupka jest bardzo mała i zbita wielkości ok 4cm. Męczy się przy tym bardzo. Bierze żelazo ale od ok 3 miesiąca życia i cześniej kupki też były gęstsze ale nie takie zbite i takie małe. Nie wiem co mam zrobić, żeby jej pomóc. i boli ją brzuszek. Czy to może być spowodowane zmiana mleka modyfikowanego z 1 na 2?

Być może powodem problemu jest zmiana mleka, dodatkowo podczas takich upałów jak przez ostatnie dni dziecko się zdecydowanie bardziej odwadnia, co może pogarszać konsystencję stolca. Sugerowałabym podanie dziecku probiotyków i odpowiedniej ilości wody. Jeżeli to nie pomoże najlepiej się skonsultować z prowadzącym dziecko pediatrą.