Problemy z zaśnięciem u 21-latka

Witam mam 21 lat i jestem mężczyzna. OD kilku dni mam problemy z zaśniecie, leże bardzo długo w łóżku i nie mogę zasnąć. Najgorsze jest to że mam strach że następsnej nocy również nie zasne i przez to wieczorem jestem zdenerwowany i nie mogę spać. Pomimo tego za dnia czuje zmęczenie z powodu braku snu to wieczorem jak się nakręce że nie zasne to mogę przeleżeć całą noc bez snu lub spać bardzo płytkim snem. Co mam zrobić bo ja dłużej nie mogę tak funkcjonować. Proszę o porade z góry dziękuje.

Witam,

prosze prześledzić co się działo w ostatnich dniach, tygodniach, że pojawiły się problemy z zasypianiem.
Proszę również zadbac o tzw. higienę snu, czyli postarac sie nie spac w dzien, tylko w nocy.
Jesli czuje Pan napiecie w ciele przed snem, proponuje zastosowanie technik relaksacyjnych (art. do poczytania w tym temacie https://portal.abczdrowie.pl/techniki-relaksacyjne-w-leczeniu-nerwic), ponieważ wynika, że wpadł Pan w swoistego rodzaju błędne koło - boi się Pan , że nie zaśnie, denerwuje się Pan z tego powodu, organizm i ciało są napięte, w konsekwencji nie może Pan się rozluźnić i zasnąć.

To są "doraźne" formy pomocy, docelowo szukałabym głębszych przyczyn problemów ze strachem przed zaśnięciem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Proszę się zgłosić do psychologa. Na ten moment zaburzenia snu mają podłoże lękowe (o czym świadczy "nakręcanie się"), a to najlepiej przepracować w psychoterapii. Gdyby jednak objawy okazały się sygnałem poważniejszych trudności, psycholog zdiagnozuje i zaproponuje możliwe formy poradzenia sobie.