Problemy z zasypianiem u dwuipółlatki

Witam. Moja coreczka (2,5 roku) ma problemy z zasypianiem. W sumie bardzo czesto jest blada i ma podkrazone oczy. Jest czesto nadpobudliwa i slucha w kratke. Czesto ma wystawiony jezyczek z buzi i wydaje niekiedy dziwne odglosy. Czesto jak chodzi czy biega to trzyma reke podniesiana na wysokosci klatki piersiowej (zgieta w lokciu) i bawi sie paluszkami (nie jakos histerycznie). Czy to normalne u dzieci w tym wieku?Poza tym wszystkim jest super rozwinieta. Mowi,spiewa,tanczy,powtarza,nasladuje.

Dzień dobry.

Sugerowałbym po prostu wizytę u lekarza pediatry, który jednoznacznie określiłby poziom i prawidłowość rozwoju Pana córeczki.

Pozdrawiam.

W kwestii zasypiania czy dziwnych odgłosów- czasem warto by dziecko zobaczył laryngolog. Problemy z gardłem, przerostem migdałów itp mogą dawać objawy głośnego oddechu w trakcie czuwania i chrapania w nocy. Niedosypianie z kolei może być przyczyna trudności w koncentracji uwagi. Pytanie czy miała bilans dwulatki i co wówczas powiedział lekarz prowadzący?