Przebywanie z dala od domu a agorafobia

Witam mam pytanie czy jeżeli odczuwam lęk gdy jestem od domu sam ponad 700km to agorafobia? odległości 100km nie robia na mnie wrazenia. Jednak gdy jestem np sam 700km od domu czuje niepokój że jestem tak daleko do rodziny. Dodam, że dawniej nie podróżowałem tak daleko.

Agorafobia jest związana z napadami paniki, a co za tym idzie, rozwijaniem całej palety objawów fizycznych i lękowych w ciągu 15 min. Szybkie tętno, brak oddechu, gule w gardle, strach przed zwariowaniem, utratą kontroli, drętwienia ciała, duszności, omdlewanie itp. Ponadto agorafobia dotyczy pewnych miejsc zamkniętych np. winda, autobus, lub przestrzeni otwartych po wyjściu z domu lub wyjechaniu poza miasto. Byc może te 700km dało by się podciągnąć, ale trzeba spełniać inne określone kryteria. Sam niepokój to za mało. W pewnym sensie dla wielu to normalne...