Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przekrwiony nos po przedawkowaniu chromu

Witam, przez kilka chrom w tabletkach,ale z powodu złej interpretacji ulotki brałam tabletke po każdym posiłku, czyli przedawkowałam. od tej pory mam bardzo przekrwiony wewnątrz nos, jakby wszystko w nim spuchnięte i dziwne uczucie,ze cos wciąż nim jest mimo iż go czyszcze, nie wiem czy mogę sama temu zaradzić?biore amertil,ale to nic nie daje.dziekuje za pomoc!
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Malaria

Witam serdecznie. W przypadku chęci zastosowania leczenia zatrucia chromem, nie istnieje żadna odtrutka, po której podaniu można by się pozbyć nadmiaru chromu z organizmu. Dlatego komplementarnym, jest zastosowanie leczenia objawowego. Podstawą jest wykonanie płukania żołądka, jednak po wchłonięciu się związków chromu do organizmu, jest działanie i tak nie przynoszące już żadnych efektów. Można również wymusić wymioty, podać doustnie związki wapnia, które posiadają działanie przyspieszające wydalanie chromu. Pięcioprocentowy roztwór podsiarczanu sodu, posiada działanie redukujące związki chromu, utlenia je i przeistacza do postaci nietoksycznej. Niemniej jednak w tym momencie należałoby poprostu odstawić przyjmowane wcześniej tabletki.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy