Przyjmowanie leku Euthyrox na niedoczynność tarczycy a ucisk w głowie, nudności, szum w uszach i osłabienie

Witam! Mam 39 lat i pol roku temu stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy. W chwili obecnej przyjmuje ethyrox 125, od kilku dni czuje sie bardzo poddenerwowany. Towarzyszy temu ""ciezka glowa, zawroty, nudnosci, czasami szum w uszach i oslabienie. Uscisk w glowie raz silniejszy, raz slabszy. Czy moze to byc/zwiazwiazane ze zwiekszeniem dawki euthoryxu, bo takowe zalecil mi lekarz. Lub z czym jesli z tym lekarstwem? Z gory dziekuje, pozdrawiam. Jerzy.

Nie pisze Pan o dawce jaką brał pan poprzednio, zwykle Euthyrox zwiększa się o 12,5 lub 25 mikrogramów, jeśli dawka została zwiększona np. o 50 mikrogramów ma Pan prawo gorzej się czuć. Jednak nudności i zawroty głowy mogą wynikać z podwyższonego ciśnienia krwi. Proszę zgłosić się do najbliższej poradni i zmierzyć ciśnienie oraz poprosić o ekg i z wynikami do swojego internisty. Jeśli badania będą prawidłowe i lekarz nie stwierdzi w badaniu niczego niepokojącego, proszę poprosić go o kontakt z Pana endokrynologiem.
pozdrawiam,
Iwona Krędzielak-Manikowska