Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjmowanie witaminy A w tabletkach a spożywanie warzyw

Witam, zwracam się z pytaniem dotyczącym witaminy A , czy przyjmowane wit A w tabletkach w dawce 800 jednostek przez np miesiac jest bezpieczne?(jeżeli chciałabym odrobine podniesc jej poziom w organizmie)Czy spożywanie przede wszystkim warzyw(marchew,pomidor,brokul itd) z oliwa/ innym tłuszczem wystarczy aby przyjąć zalecaną dawkę wit A? Spożywam znaczną ilosć mleka, trochę jaj..ale masło,wątróbka czy ser bywają u mnie niezbyt często.. Proszę odpowiedź.(kobieta 19 lat) pozdrawiam.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska Dietetyk

Dlaczego chce Pani podnosić poziom witaminy A? Występuje niedobór? Lekarz zalecił? Jeżeli nie to proszę pamiętać, że nadmiar jest tak samo niebezpieczny jak niedobór. Nie powinno się zastępować suplementami zróżnicowanej diety. Warzywa czerwone regularnie dostarczane z dietą z dodatkiem tłuszczów roślinny i mleko + jaja, wystarczą. Masło i podroby absolutnie nie są w diecie niezbędne. Jeżeli chce Pani nauczyć się zdrowo odżywiać to zdecydowanie polecałabym wybrać się na wizytę do dietetyka, zamiast kupować suplementy.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy