Psychoterapia przy zaburzeniach odżywiania i depresji

Witam.Od 6 lat choruję na zaburzenia odżywiania oraz depresje. Mam nawroty objadania,ortoreksji,głodzenia.Byłam kilkakrotnie hospitalizowana.Mimo to nie potrafię utrzymać wagi. Nie umiałam samodzielnie i świadomie jeść.Uczęszczałam na kilka różnych terapii,jednak z żadnym psychologiem nie znalazłam nici porozumienia. Kilkoro odmówiło mi współpracy.Biorę leki z gr SSRI.psychiatra nalega na terapię ale nie stać mnie na płatną a w mieście już wszystkich obeszłam.Co mam robić?Pozdrawiam

Mgr Monika Hibner

Witam,
są w Polsce ośrodki gdzie można stacjonarnie otrzymać pomoc psychoterapeutyczną jednocześnie zapewniając Pani warunki do utrzymania wagi ciała. Polecam ośrodek w którym pracuje w Komorowie pod Warszawą. Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie. Trzeba jednak spełniać kryteria opisane na stronie internetowej www.tworki.eu Telefonicznie również uzyska Pani szczegółowe informacje.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

WItam,
zdecydowanie połączenie farmakoterapii z psychoterapią jest dobrym pomysłem. Uważam, że warto spróbować leczenia w ośrodkach na Śląsku np. Dąbrówka w Gliwicach lub Fenix w Sosnowcu.

Pozdrawiam,
Marta Kaczmarek-Dylewska