Regularne spożywanie alkoholu a złe samopoczucie i ataki lęku

Witam od ponad roku pije alkocholu od roku mozna powiedzieć ze regularnie 2do 3 razy w miesiąca w sporych ilościach moje objawy to leki złe samopoczucie brak snu w nocy i nocne leki zrywam sie jak zaczynam zapadać w sen kilka razy. Kręci mi sie w głowie szumi nie mogę ustac Jak wypije nawet tylko 2 drinki to po jakiś 30 min zaczynaja sie te leki i niepokój zaś jak pije alkocholu to nic mi nie jest . Strasznie bije mi serce i tak jakby pokuwalo z lewej strony nad piersią
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Dolegliwości które Pan opisuje prawdopodobnie nie są związane z nadużywaniem alkoholu, a zaburzeniami nerwicowymi. Być może w ostatnim czasie Pana udziałem były nadmiernie stresujące/emocjonujące wydarzenia, które doprowadziły do wyindukowania tego rodzaju objawów. Radziłabym skonsultować się z psychiatrą, ewentualnie psychologiem w celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki.

Dzień Dobry,

Sugeruję, by zacząć od kontrolnej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który
zaplanuje odpowiednie kroki diagnostyczne, łącznie z konsultacją w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę zadbania o swoje zdrowie,
irena.mielnik.nadej@gmail.com