Ropień odbytniczy a odpowiednie działania

Witam! Mój maz cierpial z powodu ropnia odbytniczego. Na codzien mieszka za granica i ciezko mu sie porozumiec z lekarzem, jednak po ogledzinach od razu zdecydowano sie na operacje, zapewne przetoki. W tej chwili wyglada to tak ze ma zalozona gumke ktora wychodzi z odbytu i wchodzi w miejsce gdzie ropien samoistnie pekl. Kazano mu przyjsc na kolejna kontrole za 3 tyg a do tego czasu dbac o higiene i tyle. W zwiazku z tym moje pytanie brzmi jaki ma cel zalozenie tej gumki i jak wyglada dalsze le

Ta gumka - to dren , który ma umożliwić ewakuację ew. zawartości ropnia!!! Dalsze leczenie jest zależne od stanu , jaki powstanie po obecnym postępowaniu!!! Niestety - nie da się leczyć przez internet i w związku z tym , nie potrafię szczegółowo odpowiedzieć co do dalszego postępowania!!! LECZENIEM RADYKALNYM JEST NA OGÓŁ LECZENIE OPERACYJNE!!! zż