Rozdrażnienie, problemy ze snem a antydepresanty

Przymierzam się do wzięcia antydepr.Bylam o 4 psych. i kazdy przepisal cos innego-oriven,elicea, trittico,mirtor,a teraz paroxetin. jak to jest z tymi antydepr.?czy one dzial.podobnie i mozna brac kazdy?zle sypiam,jestem rozdrazn.,zatrzym.sie we mnie emocje,mam obj.somat.,malo co mnie cieszy.nie umiem sie relaks.prosze o podpowiedz!

Dzień dobry!

Tak, większość leków antydepresyjnych działa na podobnej zasadzie, ma podobny skład, wskazania i działanie. Prawdopodobnie przepisywanie różnych leków wynika z indywidualnych preferencji i doświadczeń danego psychiatry, a także oceny Pani stanu.

Obok farmakoterapii warto też skonsultować się z psychoterapeutą i rozważyć podjęcie terapii.

Pozdrawiam!

same leki nie wystarcza, potrzebna terapia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza