Rozstanie z chłopakiem i kontakt z jego matką

witam. zwracam się z proźbą jak to rozegrać. Chłopak zostawił mnie po 3 latach, prawie 3 miesiące temu. byłam związana z jego mamą. ( zawsze przy kawie plotkowałyśmy jak byłam tam) po rozstaniu dzwoniła do mnie kilka razy, ostatnio miesiąc temu, i powiedziała żebym za jakiś czas się odezwała. jak mam się zachować? czy do niej zadzwonić za jakiś czas. mówiła że nie chce zrywać kontaktu, wydaje mi się że jej szkoda ze tak się stało i nie może sięz tym pogodzić.

Witam,
Bywa tak,że związek z mężczyzną staje się czymś innym,np.bliską relacją z jego rodzicami.Być może jest to także powód,dla którego męzczyzna odchodzi,bo dziewczyna staje się bardziej psychologiczną siostrą niż partnerką.Są to tzw.uwikłania,które nakorzystniej jest powierzyć terapeucie.Tym bardziej,że w przyszłości te skłonności mogą się powtarzać a ich powodem są nierozwiązane własne problemy rodzinne lub zwyczajna obawa,że bez podpierania się kimś z rodziny partnera,nie zdołam go zatrzymać.Może także sama matka tego kogoś nadmiernie ingerować w Waszą przyjażń i nieświadomie ją rozbijać nie chcąc utracić syna.
Zachęcam więc do konsultacji ze specjalistą i poukładania wszystkiego na swoje miejsca.
Pozdrawiam i zapraszam.

Proszę Pani, zainwestowała Pani dużą emocjonalnie sumę w przedsięwzięcie, które splajtowało, to musi boleć. Firma -matka też coś straciła więc próbuje namówić Panią na kolejną inwestycję. Czy gdyby chodziło o pieniądze zaryzykowałaby Pani? To tak z perspektywy ekonomiki emocji.
pozdrawiam J. Mularski. www.psychologradom.pl