Rozstanie, zazdrość i nadużywanie alkoholu

Witam jestem 20 letnim chłopakiem z dość nietypowym problemem,przejdę do sedna byłem z dziewczyną 2,5 roku zaręczyliśmy się wszystko było ładnie fajnie ale po pewnym czasie przestaliśmy się rozumieć często kłuciliśmy się o drobnostki no i popadłem w pijaństwo na początkupróbowała ze mną być tłumaczyła prosiła ja nie reagowałem po pewnymczasie doszło do mnie że nie warto i przestałem nadużywać ale zaczołem być cholernie zazdrosny o nią co bardzo jej przeszkadzało i się rozstaliśmy ona odeszła

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Pana sytuacja jest rzeczywiście niełatwa. Proponuję poszukanie pomocy i wsparcia w związku z problemem alkoholowym. Ważne jest to, aby poszukał Pan pomocy i nauczył się radzić sobie ze swoimi problemami w sposób inny od nadużywania alkoholu. Życzę powodzenia.

Wygląda na to, że gdzieś jest coś trudnego w Pana doświadczeniu albo emocjach i nieprzepracowane ujawnia się w różny sposób- a to w ucieczkach w alkohol, a to w skupieniu na zachowaniu dziewczyny i gwałtownych reakcjach, niekoniecznie uzasadnionych. Może warto, by się Pan przyjrzał przyczynom? Skąd ten brak poukładanie emocjonalnego? Co tak naprawdę "mówią" Pana objawy? Szczególnie, że staja się na tyle uciążliwe, że maja poważny wpływ na Pana życie. Zachęcam do spotkania z psychologiem.