Rozstępy, nadmierne owłosienie i brak jędrności piersi u 19-letniej kobiety

Witam. Mam rozstępy na biodrach, kolanach (od tej strony z tyłu), przedramionach i piersiach. Mało tego, moje piersi są obwisłe, a mam dopiero 19 lat. Czy jak zacznę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać to znikną? Poza tym mam owłosione ciało.. Nawet na plecach mam ciemne włosy. Jakie są najlepsze, proste, domowe sposoby, żeby się ich długotrwale pozbyć? (prócz wosku ;x)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto byłoby się zastanowić nad przyczyną Pani objawów. Rozstępy, nadmierne owłosienie, brak sprężystości skóry to objawy, które mogą być wynikiem schorzeń hormonalnych. Dobrze byłoby zatem, gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą endokrynologiem. Ponadto koniecznie proszę pamiętać o regularnej aktywności fizycznej oraz zdrowo się odżywiać, co bez wątpienia poprawi kondycję Pani skóry.