Rozwijanie zdolności manualnych 5-latka

Jak rozwijać zdolności manualne 5 latka?

Rysowanie, wszelkie techniczne zadania sklejania, budowania, tworzenia konstrukcji, układania, tworzenia origami, figurek z plasteliny, ciastoliny, ciasta solnego itp. Najważniejsze jednak by stanowiło to zabawę, dzielona z dorosłym lub innymi dziećmi. Warto pomóc maluchowi w podpowiadaniu pomysłów, by w zabawie cały czas coś się działo (nie zostawiać go samemu sobie, szczególnie jeśli podobne zadania nie są jego ulubiona zabawą).

Witaj
Mimo ,że nie zajmuje się dziećmi w pracy to często mam wnuki u siebie i zwracam uwagę aby dużo czynności robiły same , musi pani pamiętać,że dziecko szybko się zniechęca i trzeba mu zmieniać zabawy i zwykłe czynności. polecam też artykuł pani Beaty Turskiej - dostępny w internecie - rozwój zdolności manualnych u dziecka .
Pozdrawiam