Samookaleczanie się 18-latka

Dzień dobry, od miesiąca chodzę na terapie i przyjmuje leki (Sertagen 50mg). ostała u mnie zdiagnozowana depresja. Same objawy depresji oraz myśli samobójcze utrzymują sie od września ubiegłego roku. Kilka dni temu miałem próbę samobójczą oraz mam problemy z samookaleczaniem i lekkie problemy z odżywianiem. Boje się że zrobię sobie coś poważnego. W środę idę do psychiatry, czy jak mu o tym powiem to mogę zostać skierowany do szpitala psychiatrycznego?

Niestety leki z grupy SSRI w pierwszym okresie stosowania zwiększają ryzyko tendencji autoagresywnych. W sytuacji kryzysowej proszę zgłosić się na izbę przyjęć najbliższego szpitala z oddziałem psychiatrycznym. Przydatne bywają też telefony zaufania, np 116 123, 116 111.

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Drogi Autorze,

gratuluje Ci odwagi, którą w sobie znalazłeś, aby skorzystać ze wsparcia zarówno psychiatry jak i psychoterapeuty. To ważne kroki w Twojej drodze do wyzdrowienia, które pozwolą Ci zadbać o siebie i pokonać depresję. Jestem pełna podziwu dla Ciebie i tego, że walczysz o siebie i swoje zdrowie.

Jeśli wystąpiła sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia, lekarz psychiatra może wypisać skierowanie na odział psychiatryczny. Niekiedy depresja przyjmuje tak silny przebieg, że wskazane jest skorzystanie z leczenia ambulatoryjnego. Jest ono bardziej skoncentrowane, a także dzięki stałej opiece, możesz w pełni skupić się na powrocie do zdrowia.

Nie obawiaj się mówić o tej sytuacji swojemu lekarzowi - pamiętaj, że jest on właśnie po to, aby Ci pomóc. Dodatkowo, jeśli masz obawy, że coś może się stać, zgłoś to Twojemu psychiatrze.

Wiek nastoletni jest bardzo ciężkim czasem w życiu każdego człowieka. Według niektórych lekarzy, znaczna część nastolatków przechodzi przez epizod depresyjny lub zmaga się wówczas z depresją. Burza hormonów, zmiany fizyczne, a także sytuacje zewnętrze niezwykle wpływają na Twój stan psychiczny. Bycie pod specjalistyczną opieką pozwoli Ci przejść przez ten czas.

Życzę Ci dużo zdrowia!

Zasługujesz na to w stu procentach.

Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610