Tak i będzie to w Pańskiej sytuacji bardzo dobre rozwiązanie. Pobyt w Szpitalu pozwoli na dostosowanie leczenia w kontrolowanych warunkach, leczenie stacjonarne pozwoli Panu na większą częstość i intensywność sesji terapeutycznych oraz lepsze zrozumienie swojej choroby. Polecam przystać na taką sugestię.
Niestety leki z grupy SSRI w pierwszym okresie stosowania zwiększają ryzyko tendencji autoagresywnych. W sytuacji kryzysowej proszę zgłosić się na izbę przyjęć najbliższego szpitala z oddziałem psychiatrycznym. Przydatne bywają też telefony zaufania, np 116 123, 116 111.
Drogi Autorze,
gratuluje Ci odwagi, którą w sobie znalazłeś, aby skorzystać ze wsparcia zarówno psychiatry jak i psychoterapeuty. To ważne kroki w Twojej drodze do wyzdrowienia, które pozwolą Ci zadbać o siebie i pokonać depresję. Jestem pełna podziwu dla Ciebie i tego, że walczysz o siebie i swoje zdrowie.
Jeśli wystąpiła sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia, lekarz psychiatra może wypisać skierowanie na odział psychiatryczny. Niekiedy depresja przyjmuje tak silny przebieg, że wskazane jest skorzystanie z leczenia ambulatoryjnego. Jest ono bardziej skoncentrowane, a także dzięki stałej opiece, możesz w pełni skupić się na powrocie do zdrowia.
Nie obawiaj się mówić o tej sytuacji swojemu lekarzowi - pamiętaj, że jest on właśnie po to, aby Ci pomóc. Dodatkowo, jeśli masz obawy, że coś może się stać, zgłoś to Twojemu psychiatrze.
Wiek nastoletni jest bardzo ciężkim czasem w życiu każdego człowieka. Według niektórych lekarzy, znaczna część nastolatków przechodzi przez epizod depresyjny lub zmaga się wówczas z depresją. Burza hormonów, zmiany fizyczne, a także sytuacje zewnętrze niezwykle wpływają na Twój stan psychiczny. Bycie pod specjalistyczną opieką pozwoli Ci przejść przez ten czas.
Życzę Ci dużo zdrowia!
Zasługujesz na to w stu procentach.
Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Bulimia i silne myśli samobójcze a przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Czy istnieje choroba/zaburzenie w której to zaczynają mi się pojawiać objawy takie jak u partnera? – odpowiada Mgr Anna Kasprzak
- Gdzie mogę szybko się zgłosić z bratem,który daje sygnały myśli samobójczych? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Jak poradzić sobie po utracie przyjaciela? – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak leczyć te nawroty ataków paniki? – odpowiada Lek. Karol Gołębiewski
- Czy powinnam poprosić o zmianę leku? – odpowiada Mgr Anna Kasprzak
- Czy moje objawy wskazują na depresję w młodym wieku? – odpowiada Mgr Anna Kasprzak
- Czy lek psychiatryczny może powodować chudnięcie? – odpowiada Mgr Anna Kasprzak
- Czym może być spowodowane jej bezwzględne i nieczułe zachowanie? – odpowiada Mgr Anna Kasprzak
- Gdzie powinnam szukać pomocy? – odpowiada Mgr Małgorzata Ziółkowska
artykuły
Samobójstwa: Dlaczego mężczyźni przeważają w statystykach?
- Polska należy do krajów w Europie, gdzie prz
Gdzie szukać pomocy w depresji?
Chorzy na depresję potrzebują pomocy już w początk
Depresja, myśli samobójcze, kryzys psychiczny. Gdzie szukać bezpłatnej pomocy?
W Polsce około 8 milionów dorosłych ma zaburzenia