Schemat jedzenia 9-miesięcznego dziecka

witam moje dziecko ma 9 mies i schemat jedzenia wygląda tak prosze o ocene: rano o 5.30 mleko 150 ml wiecej nie zje koło 9 jakies owoce musy itp plus kanapeczki z maselkiem kolo 12 mleko z kleikiem 150 tyle zje.koło 3 zupka warzywna plus mięsko z zóltkiem potem trochę kaszki mlecznoryzowej do snu zazwyczaj 150ml.na sam wieczór jakieś warzywa z ryzem np.lub owoc i na noc koło 10 owsianka lub 8 zboż na wodzie w nocy koło 2 je jeszcze 150 ml mlekA schemat sie zmienia z dnia na dzien.czy jest ok?

Witam serdecznie,
Z tego co mi Pani napisała to wychodzi na to, że maluszek spożywa 8 posiłków w ciągu dnia. Trochę dużo, ale widzę, że nie zjada zbyt wielkich porcji, więc może takie ma zapotrzebowanie i taka ilość mu odpowiada. Jednakże radziłabym, żeby stopniowo zmniejszać tę ilość posiłków, w miarę możliwości do 5-6 w ciągu dnia. Podawanie dziecku o 22 owsiankę lub 8 zbóż, to trochę za ciężki posiłek, jak również podawanie musu owocowego w późne popołudnie. Owocki proszę maluszkowi podawać do południa i można w ramach deseru (najpóźniej do godz.17). Na wieczór proszę starać się podawać coś łatwiej strawnego tj. mleko, może być z dodatkiem grysiku, ale niewielkiej ilości.Taką owsiankę z dodatkiem np. musu owocowego można podać właśnie rano po porannym mleczku.
W razie pytań proszę o kontakt.
Pozdrawiam