Silne pieczenie po stosowaniu tabletek dopochwowych

Witam. Miałam nieprawidłowy wynik cytologii, stwierdzono stan zapalny szyjki macicy, lekarz przepisał mi tabletki dopochwowe Fluomizin 6 tabletek i Gynoflor . Przez pierwsze 3 dni stosowania Fluomizin odczuwałam pieczenie, jednak w ulotce zawarta jest informacja, że jest to częsty skutek uboczny i nie należy przerywać leczenia. Po 3 dniach pieczenie ustało, wczoraj wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę i pojawił się problem z oddawaniem moczu, czuję silne pieczenie. Czy stosować teraz Gynoflor?

Aleksander Ropielewski

Proszę stosować leki zgodnie z zaleceniem lekarza. Jeżeli nie toleruje Pani leczenia lub nie ma przekonania odnośnie ich skuteczności proszę skontaktować się z ginekologiem. Na pewno warto stosować gynoflor, jednak utrzymywanie się objawów może świadczyć o niewyleczeniu infekcji dróg rodnych. Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.