Silny ból ręki, opuchlizna i zanik mięśni przy odruchowej dystrofii współczulnej

Odruchowa dystrofia współczulna,typII kauzalgia To jest diagnoza postawiona po urazie przez pociągnięcie prawej ręki.Uraz był 5 lat temu.Wykonane w zeszłym roku EMG wykazało uszkodz. nerwu łokciowego i pośrodkowego aksonalne. Od 5 lat męczę się z silnym bólem,ręka jest ciężka spuchnięta, skóra sucha, mięśnie dłoni zanikają.Rehabilitacja nic nie pomaga, a mialam wszystko łącznie z akupunkturą,Diagnozę postawiono po blokadzie współczulnej splotu gwieżdzistego.Lekarz proponuje stymulator.Co robić?

Aleksander Ropielewski

Z opisu sytuacji również skłąniał bym się do propozycji lekarza prowadzącego. Nie mam jednak pełnego wglądu w historię choroby, daltego nie mogę się wypowiedzieć z całą pewnością.

Leczenie dystrofii jest długie i trudne. Nie zawsze też kończy się sukcesem. Poza rehabilitacją stosuje się leczenie farmakologiczne; często leki przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe, oczywiście nie wszystkie, te o działaniu przeciwbólowym i w odpowiednio dobranej dawce. Czasami stosuje się leczenie zabiegowe.