Siniak pod prawym okiem u 4,5-latki

Witam mam taki problem,zauważyłam dziś u swojej 4.5 rocznej córki siny cień jakby siniak pod prawym oczkiem,pytałam czy sie nie uderzyła,powiedziała,że nie,dodam,że ma słaby apetyt tzn niechetnie je takie rzeczy jak zupy czy normalne obiady raczej woli kanapke albo slodycze. Czy świadczy to o chorobie czy moze jest to skutek tego,ze nie chce jesc zdrowych i pozywnych rzeczy?Nie raz mowilam lekarzom ze nie chce jesc,ale stwierdzili ze jak pije i je slodycze jest okey i nic jej nie bedzie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u pediatry, sugeruję też ograniczyć słodycze i słodkie napoje, wtedy może bedzie jeść więcej.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Z takimi objawami najlepiej zgłosić się do lekarza pediatry. Powodów pojawiania się siniaków może być wiele. Czasami są to niedobory (witaminy C, rutyny, witaminy K, czy witamin z grupy B), ale nie da się tego stwierdzić po samym opisie jaki Pani przedstawiła. Niezależnie od powodu pojawienia się siniaka warto zadbać o urozmaicenie diety dziecka i poprawę jej jakości. Słodycze są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetycznie, jednak nie zaspokoją zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne oraz inne substancje biologicznie aktywne, które są w niezbędne w zdrowej diecie. Poza wizytą u lekarza warto rozważyć wizytę u dietetyka - przeanalizuje on sposób odżywienia dziecka, oszacuje stan odżywienia organizmu i będzie w stanie wskazać zarówno co dziecko powinno jeść, a także przedstawi pomysły na dania, które zachęcą do jedzenia.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Rodzicu - zbuduj właściwe nawyki żywieniowe Twojego dziecka
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/rodzicu-zbuduj-wlasciwe-nawyki-zywieniowe-twojego-dziecka.html?c=9