Niedowaga i niski wzrost u 13-latki

do kogo można się udać z problemami niedowagi i niskim wzrostu u 13 letniej dziewczynki

Witam serdecznie. Z problemami niedowagi i niskim wzrostem proszę udać się do pediatry, który pokieruje dalej i zleci stosowne badania. Warto zasięgnąć również rady dietetyka, który sprawdzi stan odżywienia i jeśli będzie potrzeba poprawi nawyki żywieniowe. W celu dokładniejszego określenia problemu zalecam wykonać badania badanie morfologiczne krwi, stężenie albumin, sprawdzenie idealnego wzrostu i wagi dla 13-letniej dziewczynki w siatkach centylowych. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

Warto zrobić badania, czy nie ma przyczyn zdrowotnych tego problemu i oczywiście zgłosić się po pomoc do dietetyka, który pomoże odpowiednio zbilansować dietę.

Pozdrawiam