Skład procentowy białka w diecie

Witam czy 20% bialja w diecie to za duzo??

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

zaleca się 10-15% białka w podstawowym żywieniu, przy dietach np. zalecanych wysokobiałkowych można tą ilośc modyfikować.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

średnio zaleca się 10-15% białka w diecie, jednak te wartości mogą ulec zmianie przy rożnego typu dietach. Zależy jaki jest cel. Inaczej może rozkładać się poziom białka w dietach redukcyjnych inaczej u osób ćwiczących na siłowni. Ilośc białka w diecie powinna być dobrana indywidualnie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk