Skuteczność diety Montignaca

Witam! Bardzo zależy mi na tym, żeby schudnąć, ale szukam jakiejś zdrowej diety, która nie będzie bardzo restrykcyjna. Trafiłam w ten sposób na dietę Montignaca i chciałabym o opinię dietetyka odnośnie jej skuteczności i tego czy nie jest szkodliwa.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dieta w przypadku Montigniaca to złe nazewnictwo- to styl życia lub jak mówi sam autor "filozofia" :). Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ogranicza spożywanych pokarmów, a bazuje na racjonalizowaniu odżywiania. Metoda promuje ograniczanie produktów, których przemiana w cukry odbywa się szybciej niż innych, a nie jak to zazwyczaj bywa na liczeniu kalorii. Jeżeli jest Pani gotowa na diametralną zmianę w swoim odżywianiu to polecam jak najbardziej. Jest to jednak metoda która nie może trwać od- do tylko na stałe zagościć w życiu. Niestety jest to metoda stosunkowo droga. Wiele z przepisów bazuje na produktach sygnowanych nazwiskiem autora. Przepisy (nie wszystkie) są czasochłonne. Wszystkie w oparciu o tabele Indeksu Glikemicznego- i to moim zdaniem RESTRYKCYJNOŚĆ, której chce Pani uniknąć. Niejednokrotnie pacjenci kilka razy muszą przeczytać zasady, aby nie popełniać błędów, szczególnie jeżeli chodzi o jej fazy. Skuteczność poparta jest wieloma badaniami. Poza oczywistymi skutkami w postaci utraty masy ciała i zbędnych cm w obwodach, poprawia się koloryt skóry, wzmacniają się paznokcie, odczuwamy dodatkowe pokłady energii. Dodatkowo poprawa samopoczucia, regulacja poziomu cukru we krwi, normalizacja cholesterolu. I wszystko to bez liczenia kalorii- co dla niektórych też jest ogromnym plusem. Proszę pamiętać, że każdy krok w stronę zbilansowanej diety jest krokiem do przodu- jednak nie da się tego zrobić bez pójścia na choć malutki kompromis.
Trzymając kciuki, pozdrawiam