Skuteczność operacyjnego leczenia żylaków

Dzień dobry. Jestem mężczyzną, mam 23 lata, jestem po zabiegu żylaka lewej nogi. Będę chciał iść też na prawą nogę. Jaka jest skuteczność tego zabiegu i czym mogę się leczyć po zabiegu? Są jakieś lekarstwa, maście? W wieku 10 lat miałem operację serca (wada serca) - czy to też jest przyczyna?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowny Panie!

Żylaki raczej nie mają związku z wadą serca, jednak mam zbyt mało informacji, by wypowiadać się w Pana przypadku. Na pewno lekarz prowadzący powinien być o tym poinformowany.

Leczenie operacyjne wiąże sie niestety z częstymi nawrotami (do 50%), zwykle w okolicy poddanej zabiegowi. Dobry, trwały wynik operacji zależy w dużym stopniu od stałego stosowania leczenia uciskowego.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty