Słaby kontakt wzrokowy i brak lęku separacyjnego u 15-miesięcznego chłopca

Witam jestem mama 15 mies chlopca.Syn potrafi kilka rzeczy: robi papa,przesyla buziaki,mowi mama,tata,przynosi zabawki o ktore go poprosze,przynosi to co znalaz,patzry w kierunku osoby o ktora jest pytany,rozumie ze idziemy sie kapac ,zanosi pampersy do kosza,pije sam,probuje jest lyzeczka i widelcem.rzadko wskazuje czesci ciala,oraz rzeczy na obrazkach.Niepokoi mnie u syna brak leku separacyjnego oraz to ze nie chce sie przytulac,slaby kontakt wzokowy.

Dzień dobry!

Aby postawić lub wykluczyć jakąkolwiek diagnozę konieczny jest osobisty kontakt, obserwacja dziecka. Zachęcam do skorzystania z poradni lub gabinetu specjalizującego się w rozwoju dzieci, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Pozdrawiam!

trudno odpowiadac na portalu nie widzac dziecka.....polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam

Opisane przez Panią zachowania świadczą raczej o pewnym specyficznym rozwoju niż o jego poważnym zaburzeniu.
Syn dzieli z Panią wspólne pole uwagi, potrafi naśladować gesty. Brak kontaktu wzrokowego oraz brak leku separacyjnego mogą wynikać z różnic rozwojowych.
Mimo wszystko zalecalabym, aby skonsultować swoje wątpliwości z psychologiem dziecięcym aby nie przeoczyć czegoś ważnego. Nie widząc dziecka trudno postawić rzetelną diagnozę.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl