Sposób na odtrucie z rtęci

Jak skutecznie odtruć się z rtęci ?

Witam serdecznie,

Najlepiej daną sytuację skonsultować z lekarzem, który określi stopień przytrucia i zaleci odpowiednią metodę. Jest to kwestia dość indywidualna.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

Witam,
Unikać należy ryb morskich, wątróbki. Źródła podają iż dobrym sposobem na usuwanie z organizmu metali ciężkich jest dostarczanie w diecie kilku składników: jodu, selenu (orzechy, słonecznik, prod zbożowe, cebula, czosnek, ciemny ryż, jajka), magnezu (orzechy, czekolada gorzka, płatki owsiane, kasza gryczana, rośliny strączkowe), kwasu liponowego (brokuły, szpinak), witamin A, E i C (oliwa, soki warzywne, warzywa, owoce). Największy problem jest z jodem, ponieważ najbogatsze w niego są ryby morskie, świeże czy wędzone, których przy odtruwaniu nie należy spożywać. Warzywa należy poddawać obróbce termicznej aby zmniejszyć hamujący wpływ niektórych substancji na wchłanianie jodu. Pozostaje sól jodowana (pamiętać, iż zbyt duża ilość soli w diecie szkodzi) oraz produkty mleczne. Pamiętać należy, że przy prawidłowej diecie i urozmaiconym jadłospisie, który powinien zawierać ryby morskie czy wątróbkę nie powinno dochodzić do zatruć metalami ciężkimi.
Pozdrawiam, Anna