Sposoby na odporność u 5-latki

jak wzmocnić odporność pięciolatka w naturalny sposób oraz jakie leki lub suplementy diety podawać? Jak uregulować pracę jelit?

Szanowna Pani,
Do wzrostu odporności przyczyniają się zwykle: prawidłowa dieta, właściwa dawka witamin, unikanie niepotrzebnego leczenia antybiotykami, ograniczenie styczności z dymem papierosowym, odpowiednia ilość snu, spokój, unikanie chorób zakaźnych oraz właściwe ubranie. Czasami jednak dzieci częściej choruję w wyniku alergii, wrodzonych zaburzeń odporności lub innych schorzeń ogólnoustrojowych. Wtedy pomoże tylko lekarz.
Co do konkretnych suplementów - nie można podać, które są najlepsze ponieważ brak jest badań klinicznych, które jednoznacznie na to wskazują. Wiele preparatów dostępnych w aptekach niewątpliwie ma pozytywny wpływ na zdrowie dziecka.
Regulacja pracy jelit - to zbyt obszerny temat - proszę dbać o prawidłową, dostosowaną do wieku dziecka dietę, stosować probiotyki, właściwie nawadniać.
z poważaniem,
J.Zachwieja