Spotykanie ze znajomym byłego chłopaka

Minęło 6 miesięcy jak chłopak ze mną zerwał, wcześniej byliśmy 3 lata i zawsze się kłócilismy i wracaliśmy do siebie, tym razem też myslalam że tak bd, ale on niczym się nie interesuje, a ja nadal go kocham. Mamy razem dziecko, on się nie przyznaje do ojcostwa, powiedział ze jak załoze sprawe nikt go itak nie zmusi do widzeń itd. dostane alimenty i bd miała trzymac sie z dala. Płaci za telefon który wział na umowe na 2 lata.Od nie dawna spotykam się z jednym z jego znajomych. Nie wiem co robić.

Układanie sobie nowej relacji wydaje się w tym wypadku być najrozsądniejsze. Wszak były partner dość dosadnie wypunktował swoje zdanie. Pytanie jest jedno - czy spotkanie się że znajomym expartnera jest li tylko spotykaniem się z nim, czy też ma ukryte cele (np. Zwrócenie uwagi ex, utrzymanie kontaktu z ex itp). Jeśli w obecnej relacji kryją się te drugie założenia - warto jest być szczerym wobec siebie i partnera i powiedzieć o nich głośno. Pozdrawiam

Przede wszystkim to Pani powinna zdać sobie z sprawę z tego, czego chce i oczekuje w życiu. Jeśli chce Pani domknąć poprzedni związek - warto to zrobić. Jeśli chce Pani zawalczyć o byłego partnera- warto działać, a nie czekać. Życie w zawieszeniu i oczekiwaniu często przynosi więcej rozczarowań niż korzyści. Jednak na nowy związek najczęściej jest się gotowym dopiero, gdy zamknie się stary. W przeciwnym, razie wejście w niego byłoby przeniesieniem uczuć i emocji (a także rozczarowań) z poprzedniego związku. Nowy partner mógłby być postrzegany przez pryzmat poprzedniego partnera, a wówczas związek nie miałby szansy na budowanie bliskości, poczucia bezpieczeństwa i zaufania.
Kolejnym aspektem jest realizacja byłego partnera w roli ojca, którą on odrzuca. Ważne byłoby dowiedzenie się, dlaczego nie akceptuje dziecka, nie odczuwa z nim więzi, ani potrzeby relacji?
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Będzie Pani mogła zarówno poukładać swoje uczucia, potrzeby i oczekiwania, jak i poradzić sobie z trudnej roli związanej z rozstaniem i kontaktem dziecka z drugim rodzicem.

Witam,

wygląda na to, że Pani były chłopak próbuje uniknąć odpowiedzialności za posiadanie dziecka. Nie ma mechanizmów, które zmuszą kogokolwiek do bycia dobrym rodzicem, taka potrzeba często przychodzi z czasem sama, ale niektórym osobom zajmuje to więcej czasu niż innym, a czasami niestety nie pojawia się wcale.

Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, czego Pani chce dla siebie, dla dziecka. Być może ze względu na nie, warto zamknąć poprzedni związek i zadbać o stabilizację w domu? Być może warto zasięgnąć konsultacji psychologa, by przyjrzeć się bliżej swoim potrzebom, reakcjom, motywacjom – powinno to pomóc Pani dowiedzieć jakie działanie będzie miało sens, co jest realne do osiągnięcia i jak to może Pani osiągnąć.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel