Spowodowanie słownej agresji w stosunku do człowieka

Witam, czy istnieje jakieś medyczne wyjaśnienie tego, że jakaś osoba swoją obecnością powoduje u nas słowną agresję w stosunku do niej? Jej widok powoduje u nas poddenerwowanie mimo, że jest dla nas dobra. Byłam z taką osobą w kilkuletnim związku. Jednak osoba ta nie przejawiała zdenerwowania na przykre słowa, reagowała na nie np poprzez przejście z jednego miejsca w drugie i po chwili znowu była miła. Swojego zachowania nie mogłam wytłumaczyć wobec niej, to działo się jakby mimowolnie.

Witam. Istniej wytłumaczenie i pewnie nie jedno, ale nie medyczne tylko psychologiczne. Może np pani chciała aby ta osoba zareagowała nerwowo tak jak pani a swoją łagodnością jeszcze bardziej drażniła bo nie tego pani chciała. To tak dla przykładu i w duzym uproszczeniu bo trzeba znać konkretne osoby i sytuację żeby się odnieść.
Magdalena Brabec

Witam,
istnieją wyjaśnienia takiego postępowania, jednak konieczne byłoby podanie więcej informacji. Jeżeli to było coś, nad czym Pani nie mogła zapanować a chciałaby Pani poznać przyczyny takiego zachowania doradzam udanie się na psychoterapię.
Pozdrawiam

Witam!

Jest wiele wyjaśnień takiego zachowania. Są one zależne od temperamentu, charakteru, wychowania, światopoglądu danej osoby. Jest wiele czynników które powodują taki sposób samozachowawczy.

Przykładowo może to być jedna z metod obronnych. Osoba ta broni swojego JA w ten sposób - odreagowuje.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu