Sprawdzanie poczty elektronicznej męża

Czy sprawdzanie poczty elektronicznej męża to przekroczenie jakiejś granicy? Nie mam powodu, żeby to robić (mam zaufanie), ale mimo wszystko chcę go sprawdzić.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Jak najbardziej sprawdzanie poczty elektronicznej męża bez jego zgody i świadomości, że w ogóle coś takiego Pani robi, jest przekroczeniem granicy. Takie zachowanie świadczy o tym, że nie ufa Pani mężowi, chociaż deklaruje Pani, że ma do niego zaufanie. Oszukuje go Pani, bo robi coś poza jego plecami. Może faktycznie mąż nie ma niczego do ukrycia przed Panią, ale czy zastanawiała się Pani jakby się poczuł, gdyby dowiedział się, że go Pani sprawdza? Czy podejrzewa go Pani o jakieś tajemnice, sekrety, które chciałby przed Panią ukryć? Myślę, że zamiast inwigilowania męża i sprawdzania jego poczty bez jego wiedzy i zgody, lepiej po prostu uczciwie ze sobą porozmawiać.
Pozdrawiam!

Mgr Kamila Drozd

Witam Panią, wydaje się że sprawdzanie korespondencji innej osoby (nawet bliskiej) to naruszenie normy etycznej. Można sobie oczywiście wyobrazić sytuacje dobra wyższego, gdy jakaś osoba robi to w imię wyższej racji - jak zaniepokojona matka sprawdzająca pocztę elektroniczną nastolatka w obawie, że zostanie on wciągnięty do niebezpiecznej sekty, jednak Pani sytuacja wydaje się być sprawą innej kategorii. Pisze Pani oczywiście o zaufaniu - niektórzy żartują, że kontrola jest najwyższą formą zaufania, jednak w związku radzę postawić na szczerą rozmowę i komunikowanie swoich rozterek i obaw.

Dzień dobry.
Już sam fakt zadania pytania o tej treści wskazuje na towarzyszące Pani wątpliwości. Jeżeli - jak Pani sama napisała - CHCE Pani w taki sposób sprawdzać męża, nie ma większego sensu udzielania jakichkolwiek w tym względzie uwag czy porad. Jak rozumiem, ma Pani wewnętrzną zgodę na ten rodzaj inwigilacji również w drugą stronę.
Pozdrawiam.

Dzień dobry. Czy gdyby Pani mąż sprawdzał Pani pocztę to uważałaby to Pani za przekroczenie jakiejś granicy z jego strony ? To jest odpowiedź na Pani pytanie. A poza tym warto się zastanowić, dlaczego Pani to robi, jaka potrzeba za tym stoi. Pozdrawiam.