Stan depresyjny u 22-letniej osoby

Mam już dość. Od kilku tygodni marzę tylko tym, by zniknąć z tego świata. Czytam portale o samobójstwach.. Moje życie jest do kitu... Ciągłe pretensje rodziców, prawie codziennie płaczę, słyszę kłótnie w mojej rodzinie, cały czas wytyka mi się moje błędy. Jestem osobą nieśmiałą, bardzo zamkniętą w sobie, nigdy nie mówię o tym, co czuję, a czuję jakbym była dla wszystkich ciężarem.. Nie mam już siły..:( potrzebuję pomocy, ale boję się opowiedzieć o nich rodzicom.. Mam 22 lata...

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. To dobra decyzja, aby poprosić o pomoc. Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego lub Centrum Interwencji Kryzysowej w swoim mieście.

Pozdrawiam!

To naturalne, że czujemy się źle, gdy poczucie bezpieczeństwa jest zachwiane, a przecież trudno czuć się bezpiecznie, gdy słyszy się ciągle kłótnie, pretensje. Super, że postanowiłaś poszukać pomocy, to znaczy, że jesteś odważna i chcesz lepszego życia.
Udaj się jak najszybciej po pomoc do psychologa. Zyskasz wsparcie i razem ustalicie, co robić dalej.
Życzę cierpliwości. Pozdrawiam!