Stany lękowe a były partner

witam. moj problem polega na tym iz chyba mam stany lekwe sam nie wiem jak to nazwac. od dwoch lat wychowuje sama synka partner nas zostawil nie lozy na dziecko mimo ze ma zasadzone alimenty i przyjezdza. gdy gdzies go zobacze i jego matke kolata mi serce nogi mi sie uginaja mam dusznosci nie moge nat tym zapanowac.tak sie dzieje jak w moim zyciu wydarzy sie cos negatywnego . mam patnera przebywa zagranica chce zebym wyjechala do niego mam tez obawy on tego nie rozumie. nie wiem co mam robic

Proponuję udać się na konsultację (osobistą!) z psychologiem, który będzie mógł konkretnie stwierdzić co Pani dolega i w jaki sposób można ten problem z niwelować. Być może rzeczywiście cierpi Pani na pewien rodzaj zaburzeń lękowych, których źródłem jest negatywna relacja z byłym partnerem, lecz niestety w Pani opisie jest zbyt mało szczegółów, aby można było na jego podstawie dochodzić do pełnouprawnionych wniosków. Pozdrawiam.

Witam,
Myślę że w tej sytuacji najlepszy będzie osobisty kontakt z psychoterapeutą. Można skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości lub ośrodków prywatnych. Psychoterapeuta pomoże zrozumieć Pani stan obecny, być może skieruje, jeśli będzie taka potrzeba, na konsultacje do psychiatry.
Pozdrawiam