Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stłuszczenie wątroby a odpowiednia dieta

Przy wzroście 157 cm ważę 95 kg ( nedawno 103 kg) mam uregulowaną cukrzycę (tabletki) , parę dni temu podczas USG jamy brzusznej stwierdzono stłuszczenie wątroby - rozmiar 160- cokolwiek to znaczy i tu pojawia się moje pytanie : ponieważ chce schudnąć , co mi się zresztą udaje , wykluczyłam ze swojego jadłospisu jasne pieczywo , używam tylko olej w b. małych ilościach jem warzywa surowe ale niestety dieta odchudzająca kłoci się z dietą wątrobową , jak to pogodzić?
KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam, dieta wątrobowa, czyli dieta z łatwostrawna z ograniczeniem tłuszczu jest bardzo dobrą dietą odchudzającą. Z pieczywa proszę wybierać np. pieczywo pszenne-żytnie, ważne, aby nie było ciężkie, razowe. Warzywa i owoce najlepiej spożywać poddane obróce termicznej lub rozdrobnione. Olej używać należy głównie na surowo, gdyż nie powinno się smażyć. Kwestia oczywiście jak zawsze ilości. Jednak widzę, że udaje się Pani uzyskać efekty, ważne tylko, aby było to odchudzanie racjonalne 0,5-1 kg na tydzień.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy