Przewlekłe zapalenie jelita grubego a dieta bezresztkowa

Witam serdecznie.Mam bardzo chorego męża na POCHP a do tego wszystkiego,przed miesiącem zdiagnozowano przewlekłe zapalenie jelita grubego.Jedyną wskazówką ze strony lekarza prowadzącego była wzmianka o diecie bezresztkowej?! Nie mam zielonego pojęcia,na czym to polega.Bardzo proszę o podpowiedź,gdzie znajdę jakieś porady,jadłospisy?Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.Lucyna

Dieta bezresztkowa to dieta pozbawiona błonnika pokarmowego. Jest to też dieta lekkostrawna, czyli zawierajaca potrawy gotowane, jasne pszenne pieczywo, biały ryż, drobne kasze (manna, jaglana), owoce takie jak banany, pieczone jabłka, gotowane warzywa (marchew, buraki, dynia). Nalezy unikać surowych warzyw i owoców, ciemnego pieczywa, grubych kasz (gryczana, pęczak), brązowego ryżu.