Stosowanie Euthyroxu 25 i 50 przy niedowadze

Witam, mam problem z niedowagą i chciałbym przytyć tylko niestety dochodzi do tego choroba niedoczynności tarczycy.. zażywam "Euthyrox 25 i 50 na zmianę" mam 178 cm wzrostu i ważę 58 kg. Proszę o rady w stosunku co do diety na masę bo naprawdę tego potrzebuje... chiałbym też zacząć ćwiczyć żeby uwidocznić swoje mięśnie i być bardziej sprawnym fizycznie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Witam,
Pana obecne BMI wynosi 18,3 i wskazuje na niedowagę. Dieta o podwyższonej kaloryczności i o właściwej zawartości białka oraz ćwiczenia fizyczne, mogą Panu pomóc w zwiększeniu masy ciała. Niedoczynność tarczycy powinna być regularnie kontrolowana i leczona u endokrynologa. W ułożeni dostosowanej do Pana diety może pomóc Panu dietetyk.
Pozdrawiam

Witam,
przede wszystkim należy spożywać więcej kalorii niż zalecana dzienna norma dla Pana.

Warto wprowadzić wysokokaloryczne, ale zdrowe przekąski takie jak bakalie - orzechy różnego rodzaju z rodzynkami/daktylami/morelami, batony bakaliowe (np. Dobra Kaloria). A także desery typu budyń, ryż na mleku, galaretka z owocami.

Najlepiej 5 posiłków dziennie, różnorodnie, nie zapominając o żadnej grupie produktów.
Tymczasowo może Pan wprowadzić dietę lekkostrawną, czyli biały ryż, jasne pieczywo, kasza jaglana, potrawy mączne:naleśniki, kopytka..

Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl