Jaką dietę zastosować aby przytyć przy niedowadze?

Mam niedowage i jestem chuda.Bardzo chciałabym przytyć ,jem wysokokaloryczne rzeczy ale to nie pomaga nie tyję.Proszę o radę co mogę jeść aby przytyć .

Najlepiej zgłosić się do dietetyka żeby ułożył odpowiednio dobraną dietę. Ilość kalorii, które potrzebne są codziennie zależne jest od wieku, płci i aktywności fizycznej. Nic Pani nie napisała o tych czynnikach, więc nie mogę jasno określić co dokładnie należy spożywać i w jakich ilościach żeby osiągnąć zamierzony cel.

Witam,
Jedna z głównym zasad przybrania masy ciała jest regularność posiłków. Należy spożywać od 4 do nawet 6 posiłków dziennie (co 2-3 godziny). Główne zasady diety:
1) wybierać produkty z wysoko wartościowym białkiem. Są to: mięso ze zwierząt rzeźnych oraz drobiu, ryby i przetwory mleczne, ze zwróceniem uwagi na żółte sery
2) włączyć do diety owoce wysokokaloryczne, jak banany, awokado, winogrona
3) dostarczać organizmowi wodę mineralną i soki owocowe. Zrezygnować z napojów gazowanych i nektarów, które mają dużo konserwantów
4) połowa zapotrzebowania energetycznego organizmu pochodzi z węglowodanów. Dlatego należy wykorzystać dużą gamę produktów mącznych, w tym pieczywo z różnymi dodatkami, np. miodu, nasion (pumpernikiel)
5) z tłuszczy należy wybierać oleje, oliwę, masło;
6) stosować jako przegryzki kaloryczne orzechy, nasiona słonecznika, suszone owoce, np. rodzynki, daktyle.
7) Można też pić Nutri-drinki, które kupuje się w aptece (bez recepty). W jednej buteleczce jest pełnowartościowy posiłek.

W tej sytuacji najlepiej skonsultować się ze specjalista dietetykiem, aby opracować indywidualny plan działania.

Pozdrawiam!
www.dietetykmedyczny.com

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska