Stosowanie Zomirenu podczas depresji

Mam 69 lat jestem bardzo nerwowa mam zawroty głowy nudności czasem nie mam ochoty wstać z łóżka badania mózgu nie wykazały guza ale lecze się na raka piersi . Mam kłopoty rodzinne. Lekarz zapisał mi zomiren . Czy mogę to brać czy mi się nie pogorszą zawroty.prosze mi coś napisać czy to dobry lek na depresje.przepraszam ze zawracam głowę swoimi sprawami ale nie mam z kim porozmawiac

Witam Panią!
Dziękuję za pytanie. Lek Zomiren nie jest typowo lekiem antydepresyjnym. Zapisuje się go przeważnie w leczeniu zaburzeń lękowych, ma działanie uspokajające i rozluźniające. Jak każdy lek również Zomiren może wywoływać objawy niepożądane. Wśród nich często są to właśnie zawroty głowy. Jeśli jednak preparat został przepisany przez lekarza, może się okazać że korzyści ze stosowania leku będą większe od objawów niepożądanych. Natomiast jeśli Pani samopoczucie ulegnie pogorszeniu to proszę udać się po poradę do lekarza, który wypisał ten preparat. Będzie to wskazanie do zmiany leku.
Zachęcam również do konsultacji bezpośrednio z psychologiem, który udzieli Pani wsparcia i wspólnie zastanowicie się jak poprawić Pani relacje rodzinne, które są źródłem lęku.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn

Oprócz farmakoterapii warto skorzystać z pomocy psychologa. Szczególnie, że jeśli- jak Pani pisze- nie ma Pani z kim porozmawiać, uzyskać wsparcia itp.