Strach przed ciemnością i ciągłe lęki u 20-latki

Koszmary pojawiaja sie po obejrzeniu horroru, uslyszeniu jakichs strasznych dzwiekow jak rowniez po zobaczeniu zdjecia lub rysunku przedstawiajacego cos strasznego. Od kilku lat boje sie ciemnosci, zostac sama w jakims pomieszczeniu lub wlasnym domu. Gdy jest ciemno nie pozwalam partnerowi zostawic mnie nawet na chwile. czasami jestem tak przerazona po przebudzeniu sie ze aby pojsc do toalety budze mojego chlopaka zeby poszedl ze mna. Mam 20 lat I chcialabym zaczac normalnie zyc.

Witam serdecznie,
Twój opis wskazuje najprawdopodobniej na zaburzenia lękowe w postaci fobii, jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa. Napisałaś, że nie możesz normalnie funkcjonować - wskazana jest więc wizyta u psychologa i podjęcie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam

Proszę udać się na konsultację do doświadczonego, wykwalifikowanego psychoterapeuty, nejlepiej pracująćego w nurcie psychodynamicznym. Powinna Pani zostać rzetelnie zdiagnozowa, a następnie psychoteapeutycznie poprowadzona przez tzetelnego specjalistę.