Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęk o zdrowie i paraliżujący strach u 6-latki

Witam, mam problem z moją małą, odkąd skończyła 6 lat,ma straszne rozterki, są to takie momenty, w których martwi się o mnie,że umrę,o siebie że zachoruje, ten strach wtedy ją "paraliżuje" nie można jej odciągnąć od tych myśli, płacze jest blada,smutna, strasznie skupiona nad tym o czym myśli,trwa to 15 minut, pojawia się tak z dnia na dzień coraz częsciej zazwyczaj wieczorem,dzis w przedszkolu podobno płakała ale nikomu nie powiedziała bo sie wstydziła, proszę więc o pomoc
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Poczucie pewności siebie

Witam, zwykle takie problemy pojawiają się na skutek jakiś przeżyć, rozstania, utraty bliskiej osoby, lub innych doświadczeń, ważna jest odpowiednia reakcja rodzica w takiej sytuacji.Czasem poleca się rozładowanie napięcia poprzez mniejsze zwracanie uwagi na te sytuacje. Polecam konsultacje z psychologiem dziecięcym, na taka sesję na początku powinna udać się Pani bez dziecka, psycholog pomoże w dalszym radzeniu sobie z tym problemem. Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry,
opisane przez Panią objawy są charakterystyczne dla wielu dzieci w tym wieku. Dzieci często boją się śmierci najbliższych czy choroby. Chociaż lęk jest normalną częścią rozwoju, niepokoi jego natężenie i częstotliwość, czyli wszystko to co sprawia że codzienne funkcjonowanie dziecka jest zaburzone. Istnieje wiele metod terapeutycznych wywodzących się z nurtu poznawczo-behawioralnego, z powodzeniem stosowanych w terapii dzieci . Pomoc w tym zakresie wykracza poza możliwości porady internetowej.Trzeba koniecznie zgłosić się do psychologa dziecięcego. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy