Jak radzić sobie z onanizmem u dziecka?

Moja 7l córka ma zdiagnozowany onanizm dziecięcy. Pierwszy raz gdy miala 1,5r. Udało się to wyciszyć ale problem wraca co jakiś czas i nigdy nie w domu. Teraz zaczęła 1klase i zdarza się to na lekcjach. Jakie są metody aby się tego pozbyła. Odwracanie uwagi nie pomaga. Ma zagospodarowany czas, zapewnioną potrzebę ruchu.Czekamy na wizytę u psychologa. Chciałabym wiedzieć jak psycholog jej moze pomóc?

Dzień dobry,

przede wszystkim potrzebne będzie rozpoczęcie pracy z psychologiem, ale psychologiem dziecięcym - wydaje się to być oczywiste, ale znalezienie psychologa, który w praktyce codziennej pracuje z dziećmi jest podstawą, gdyż w tym zakresie się szkoli oraz ma więcej doświadczenia niż "po prostu" psycholog. Polecam poszukanie kogoś kto pracuje terapią Kids' Skills (to metoda pracy z dziećmi) albo w nurcie poznawczo-behawioralnym - z tym, że w przypadku tego drugiego nurtu podkreślam - miałby to być psycholog dziecięcy, który i w gabinecie i w swoim doświadczeniu nastawiony jest na pracę z dziećmi np. ma dostosowany do dzieci gabinet oraz narzędzia/metody pracy. Może się zdarzyć, że ma jakieś szkolenia z zakresu seksuologii dziecięcej, ale nie jest to konieczne. Warto dodać również, że praca z dzieckiem to praca z rodzicami, czasami z uwzględnieniem innym osób najbliższych. Proszę więc przygotować się na swój udział w sesjach.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru,

dr Małgorzata Mazurek