Strach przed pękającym balonem

jest lekarstwo by przestac sie bac jak balony pekna?lub dobra rada lub lekarz.chuku balonow boje sie od dziecka gdy bylam niepelnoletnia obecnie jestem kobieta w wieku 31 lat.

Przyznam się szczerze, że nie spotkałem się nigdy z tego rodzaju fobią, ale rozumiem, że jak każda inna, może przeszkadzać w życiu. Ludzie generalnie boją się nagłych strzałów, więc nawet ktoś kto ściska balon będzie mrużył oczy (lub zamknie je w momencie wystrzału). Jeśli jednak Pani reaguje paraliżem, lub wręcz lękiem, że stanie się krzywda lub śmierć, to może mieć to wszelakie podłoże. Pęknięcie balonu, huk, może być w pewnym sensie metaforą większego problemu. Może mieć to związek z przebytą traumą - swoją lub członka rodziny, która związana jest z wybuchem, wystrzałem (dla przykładu: śmierć ojca górnika pod ziemią, wybuch gazu, obrażenia od petardy). A równie dobrze może być to lęk dotyczący ciąży, lub z okresu prenatalnego, lub związany z pęknięciem/przekłuciem/uszkodzeniem części ciała. Nie da się odpowiedzieć tu na problem, bez szerszej diagnozy, więc to oczywiście tylko moje czyste dywagacje i pomysły. Myślę, że psychoterapia byłaby pomocna w celu odnalezienia przyczyny i poradzenia sobie z problemem.