Strach przed dmuchaniem balonów

doje sie gdy ktos dmucha balona mam wrazenia ze zaraz peknie wiec udaje ze niewidze gdy maz dmucha balona wychodze z domu i przychdze jak jest nadmuchany i dobrze zwiazany lerzy na meblu.

Jeśli to Pani jakoś bardzo nie przeszkadza w życiu, to cóż, każdy ma jakieś swoje małe "dziwactwa". Jeśli chciałaby Pani nad tym popracować, może Pani spróbować systematycznej desensytyzacji na bodziec lękowy: najpierw wykonać skale od 1-10, gdzie 1 to to czego boi się Pani najmniej a 10 to to, co wzbudza największy lęk. Następnie wprowadzenie w stan relaksu i wyobrażenie sobie , wizualizacja bodźca z 1. Jeśli pojawi się lęk, przerywamy wizualizacje i wracamy do relaksu. Powtarzamy z bodźcem spod 1 aż do momentu, gdy lęk się nie pojawi. Wtedy to samo z bodźcem z dwójka na skali. I tak dalej aż do 10. Można to także spróbować przeprowadzić realnie, byłaby to wtedy terapia przez zanurzenie. Warto spróbować.

Witam, myślę, że warto było by udać się do psychologa, terapeuty i opowiedzieć o swojej reakcji i powiedzieć co chce Pani z tym zrobić. Można zrozumieć swoją reakcję np. poprzez skojarzenia, powrót do przeszłości. Zapewne tam leży przyczyna powstania lęku. Pozdrawiam